Sıkça Sorulan Sorular

1Tüm işlemlerimi Excel ile yapıyorum, neden PİR kullanmalıyım?
Haklısınız. Excel kullanımının çok pratik olmasının yanında belli avantajları varken, dezavantajları da var. Örneğin; kişiye bağımlılık yüksek, bunun yanısıra o kişinin bilgisayarına bağımlılık yüksek, nitekim formatlama veya virüs bulaşması durumlarında veri kayıpları kaçınılmaz oluyor. Verilerin merkezi ve tek bir noktadan yönetilebilir olmamasından dolayı; doğruluğundan şüpheli verilerin varlığının çok olması, maliyet ve karlılığın ön muhasebeden bağımsız yürütülmesi, tüm veriler entegre olmadığından şantiye şantiye ve parça parça bir sürü dosyada ve bilgisayarda olmasından dolayı da bir çok sorun oluşmakta. Riski ve gidişatını yönetimin anında görememesi ve genel anlamda yönetim raporlaması problemi, vb. problemler her gün yaşadığınız problemler. Bu sorunlardan kurtulmak için ihtiyacınız olan PİR Online Proje ve Şantiye Programı'nı kullanmaya başlayabilirsiniz.
2Ön muhasebe - ticari programım var, neden PİR kullanmalıyım?
Bu yazılımda ön muhasebenin yanısıra işinizle ilgili iş süreçlerinin tümünün takibine yönelik ekranlar (fonksiyonlar, raporlar ve grafikler) mevcut. Yani kullandığınız ticari programlarda olan ve her gün kullandığınız temel ihtiyaçlar varken buna karşın, PİR'e ait spesifik özellikler söz konusu ticari paket programlarda bulunmamaktadır. PİR'de her aşamanın malzeme, tutar, termin (zaman), miktar, para, vb. tüm bilgilerinin takibi en güzel şekliyle yapılabilmektedir. "% - yüzde" bazında malzeme, işçilik, adam saat ve tutar bazında kolayca görülebilirliği ve yönetimi kolaylaştırıcı uyarılarıyla birlikte var. Hatta fayda/maliyet analizleri ve her türlü uyarı mekanizmaları da ekstra sunulan özelliklerdir.
3PİR Yazılımı'nın bana genel olarak ne faydası olacak?
✓ Maliyet hesabını en baştan doğru yapıp, bütçeyi fikslemek ve dışına çıkmamak
✓ Verimlilik ve zaman kazancı
✓ Şantiye kaybettiklerinizi minimuma indirip kazanca (kâra) dönüştürmek
✓ Teklif Hazırlık Yönetim Sürecini iyi yöneterek kaçan işleri azaltmak
✓ Planlama Süreci Yönetimi (Plan / Keşif / Bütçe / İş Programı / Nakit Akış)
✓ Satınalma Yönetimi Sürecini iyileştirip, satınalma kayıplarını azaltmak
✓ Lojistik Takip ve Ambar-Depo Yönetim Süreci ile stok kayıplarını azaltmak
✓ Maliyet ve karlılıkta sapmaları izlemek, planlama ve riski iyileştirmek
✓ İş akış ve onay mekanizmalarından yararlanmak
4PİR Yazılımı genel - resmi muhasebeyle entegre olabilir mi?
Ön muhasebe kısmındaki istediğiniz işlemleri genel muhasebeye fiş olarak dönüştürebilirsiniz. Bunun için veritabanınız erişime açıksa (şifreli değilse) entegrasyon yapılması mümkündür. Entegrasyon hizmeti satınalmanız yeterlidir.
5Başka programdaki verilerimi kaybetmeden nasıl PİR kullanırım?
Eğer istediğimiz formatlarda (Excel, XML, vb. EDI formatta) verilerinizi hazırlayıp sunabilirseniz; toplu yükleme hizmeti satınalması istemeniz durumunda, sisteme bir sefere mahsus toplu olarak yükleyebiliriz. Eğer bu formatta sunmanız mümkün değilse de geriye dönük verilerin tek tek manuel girilmesi gerekmektedir.
6PİR Yazılımı'nı kullanmam, beni rakiplerimden nasıl öne geçirir?
Özellikle Taahhüt ve YapSat sektörü tamamen bir karmaşanın yönetilmesi işi. İnsan kaynağı sorunları başta olmak üzere finansal sıkıntıların da yoğun olduğu, en zor ve en çetin rekabetin yaşandığı sektörlerden biri. PİR ile bu zorlukları kısa zamanda aşarak; maliyet yönetimi, kar yönetimi gibi konularda rakiplerinizden önüne geçebilirsiniz. Ayrıca kurumsallaşma, sistematiklik ve disiplinli bir iş sistemi kurma düşünceniz varsa PİR ile entegre çalışan bir çok çözüm paketimiz bulunmaktadır. BİZ YSM; olarak sadece yazılımcı değiliz. Ayrıca hayalinizdeki şirketiniz için bir çok konuda yazılımlarımızı destekleyici eğitim ve danışmanlık faaliyetleri de yürütmekteyiz.
7PİR Yazılımı'nın şirketime katkısını ne kadar sürede görürüm?
Zaman konusu tamamen aldığınız çözüme, pakete ve içeriğindeki modüllere bağlı. En az 1 hafta içinde kullanıma geçersiniz. Hafta hafta her kullanıma geçen modül ile en az 2 ay kullanıp, 60 günü devirmeniz halinde o modüllerin işletmenize olan direkt ve endirekt katkılarını görmeye başlarsınız. Geçmişe dönük veri girişini de bu süreçte manuel yaparsanız veya toplu olarak YSM’ye yaptırırsanız; o kadar ay geriye/eskiye dönük hareketler dahil işletmeniz ve biten, devam eden, başlayacak olan tüm işlere/şantiyelere fiili hakimiyetiniz artmaya başlar. Maksimum kontrolü yakalayana kadar devam eder.

Sistematik olmayan her işiniz zamanla adım-adım yoluna girer. Bu konuda dikkatli ve disiplinli çalışan bir ekibe her zamankinden daha fazla ihtiyacınız olacaktır. Personel konusunda yardımcı olduğumuz şirketler bulunmaktadır, lütfen talepte bulununuz.

Aldığınız riskleri yönetmenize hep birlikte katkı sağlamış olacağız. PİR çözümü genel anlamda şirketinizin büyüklüğüne göre 2-8 haftada ortalama 10 iş günü sürebilecek bir implementasyon metodolojisiyle devreye alınabilmektedir. Zaman yinede kapsama ve şirketinizin o anki konjonktürel durumuna göre değişebilir. İş yoksa çok hızlı, iş çoksa daha yavaş devreye alınabilmektedir.
8PİR Yazılımı şirketime ne gibi tasarruf sağlar?
Yazılımlarımız hem görünen (direkt) hemde görünmeyen ve yansıtılmayan (endirekt) faydalar sunmaktadır. Nasıl derseniz örneğin merkez giderleri şantiyeye çoğunlukla maliyet ve karşılık hesaplarında yansıtılmaz veya nisbi olarak onaylanmaz. PİR Yazılımı'nda bu imkan sağlanarak sizin önünüze projenin gerçek maliyet ve de efor yükünü koymaktadır.

YapSat ve Taahhüt işlerinde nakit akışı en sıkıntılı konulardan biridir ve PİR'deki kadar güzel ve net bir çıktı başka yazılımlarda neredeyse hiç yoktur.

Ayrıca PİR Yazılımı kaybettiklerinizi de kazandıran bir programdır. Yani bir nevi para geri dönüşüm programıdır.

Nasıl derseniz; malzeme, işçilik, verimsizlik, stok durumu, vb. bir çok konuda yönetim olarak hızlı olmanızı, acilen ve öncesinde (insiyatif alarak) proaktif olarak müdahale etmenizi, gidişatınızı doğru yönetmenizi sağlar. Eğer proje ve rakam olarak bize bilgi verirseniz size oransal ve tutarsal olarak daha net tasarruf avantajlarını sunabiliriz.

PİR ile sunduğumuz; en büyük tasarruf kalemimiz zamandır. Aynı şeyi bir çok dosyaya veya deftere yazmaktan kurtulacaksınız, işi bir kez yapacak ve sisteme bir kez ve doğru olarak gireceksiniz. Hem hatadan/hatalı-veri’den kurtulacaksınız; hem de zaman tasarrufuyla birlikte iş yükünüzü de böylece azaltmış olacağız.

Size daha fazla ve daha rahat kullanabileceğiniz daha dingin çalışabileceğiz zamanı sağlıyoruz. Ayrıca size mekan bağımsızlığı da sağlıyoruz. Bir restoranda veya hava alanında uçak beklerken bile sisteme (telefon veya tabletten) girip o anda istediğiniz veriye ulaştırabiliyoruz sizi. Ki bu özgürlükten daha büyük ne değer olabilir ki?
9PİR Yazılımı benim firmama özel olabilir mi?
PİR paket bir uygulama ve proje/şantiye bazlı çalışan tüm sektörlere özel olarak geliştirildi. Sektörün gelişimine ve büyümesine katkı sağlayacak bir çözüm olması açısından müşteri geri bildirimlerini ve özel taleplerini çok önemsiyoruz. Müşteri velinimetizdir. AR-GE VE ÜR-GE çalışmalarımız tamamen müşteri ve pazarın taleplerine uygun olarak yürütülmektedir. Bu sebeple müşteri firmaların özel taleplerini AR-GE ekibimizce değerlendiriyor ve SaaS / Cloud yazılım felsefesine uygun olarak diğer müşterilerimizin de kullanabilecekleri şekilde paketlerimize ekliyoruz.
10Referansınız var mı, bir tek ben kullanıp kobay mı olacağım?
PİR ve diğer tüm ürünlerimize ait genel referans listesi web sitemizde bulunmakta ve belirli periyotlarla da güncellenmektedir. PİR ürünü geliştirilirken farklı büyüklük ve sektörde konuyla ilgili 22 firma ile çalışılarak AR-GE süreçleri yürütülmüştür. ÜR-GE faaliyetleri aşamasına gelindiğinde ise bu sayı 49 olarak gerçekleşmiştir. Kobaylık vb. durumlar söz konusu değildir. Her şirketin ürünü gibi biz de müşterilerimizden gelen geri bildirimlerle ürünlerimizi her geçen gün daha da mükemmelleştiriyoruz. Beğenmediğiniz yerler olursa da bu mükemmellik yolculuğuna sizinle birlikte çıkmış oluruz. Var mısınız bu yolda birlikte yürümeye?
11Diyelim ki firmanıza bir şey oldu, nereden destek alacağım?
Firmamız kurumsal bir firma ve sorumluluklarını yerine getiren bir firma. Ticari hayatı devam ettikçe de her geçen gün daha iyi bir seviyede bu görevini yerine getirmektedir. Bu hayatı sona ererse sizin firmanızın başına gelse ne olacaksa aynısı olacak demektir. Bu durumdan da zarar görmeyeyim diye düşünen firmalara özel anlaşma karşılığında kaynak kodlarımızı belirli sıklıkla müşterimize sözleşmeye uygun şekilde teslim ediyoruz.
12Kullanmaya başladıktan sonra sürekli para mı ödeyeceğim?
Kullanacağın kadar öde (bulutta kiralama) abonelik modelinde paket türü ve kullanıcı sayısı aynı kalmak üzere her yıl aynı ücret alınır, sadece yeni yılda TL üzerinden enflasyon farklı ek olarakta yansıtılır. Ürünlere ait taleplerin incelenmesi KOÜ Teknopark’taki AR-GE birimimizin sorumluğundadır. Ücretlendirilmesi veya yazılıma bedelsiz eklenmesi oradan gelecek geri bildirimlere göre yapılmaktadır.

TELEFON İLE DESTEK

Hafta içi saat 09:00-18:00 arasında telefon ile destek taleplerinde ve geri bildirimlerde bulunabilirsiniz.

+90 262 341 40 03


E-POSTA İLE DESTEK

7/24 destek taleplerinizi ve geri bildirimlerinizi e-posta ile iletebilirsiniz. En geç 24 saat içerisinde geri dönüş sağlanacaktır.

pir@pircloud.com

YSM.Bulut'ta PİR'in Avantajları

YSM.Bulut, YSM Yazılım ve Bilişim Teknolojileri'nin 2011 yılından beri geliştirdiği Online Yazılım platformudur.
Bu platformda Ön Muhasebe, CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) yazılımlarının yanı sıra PİR gibi sektörel çözümler bulunmaktadır.
YSM.Bulut Türkiye'nin ilk Bulut Bilişim platformlarından biri olup, tamamiyle yerli ve milli kaynaklarla üretilmiştir.

Eğitim ve Danışmanlık Desteği

YSM.Bulut Yazılımları için hazırlanan online eğitim videoları ve dokümanlarını inceleyip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Telefon ve e-posta aracılığıyla sorularınızı sorabilir, destek alabilirsiniz.

Ayrıca firmanıza özel birebir eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Bulut'ta Sınırsız Güncelleme

PİR Online Yatırım, Proje ve Şantiye Yazılımını kullandığınız sürece sınırsız güncelleme desteği sunar.
Bulut altyapısı sayesinde; eklenen yeni özellikler ya da güncelleme olduğu en son sürümü otomatik olarak kullanmaya devam edersiniz.

Dünya İkincisi Türk Müteahhitlerine Özel PİR Yazılımı ile
Güçlü bir proje yönetimiyle kârlı, zamanında ve başarılı iş bitirmeleri elde edeceksiniz.
TEKLİF ALGİRİŞ YAP