Nasıl Ortaya Çıktı ?

2007 yılı Ekim ayında başlayan YSMsuite yazılımı 2011 yılında PİR yazılımına başlamamızla birlikte sektörelleşmeye ve bulutta kiralık olarak sunulmaya başladı.

YSMsuite ile Orta ve Büyük ölçekli işletmelerin Operasyonel ve Yönetimsel (Kurumsallaşma) ihtiyaçlarını karşılamak üzere yola çıkmıştık. Zamanla küçük ve orta ölçekli KOBİ işletmelerine yönelerek çok ekonomik fiyatlarla kiralanıp yüklü para bağlanmayan bulut çözümlerine yöneldik ve Cloud-SaaS çözümlerinde Türkiye’nin ilk ve lider firmalarından olduk.

PİR nasıl doğdu? PİR nasıl bir ihtiyaçtan doğdu? Hikayesi nedir?

2011’de Izostil Insaat kurucu ortağı Aydın bey ile sohbet ederken “Sedat bey Yönetimsel/Kurumsal çözümler üretiyorsunuz. Ancak bunlar büyük firmalar için gerekli. Sen bizim sektöre yazılım yap, kan ağlıyor. Her şey karmaşık bir şekilde yönetilmeye çalışılıyor, o sebeple iş ve şantiye bizi yönetiyor. Sen bu işe el at. Bizim müteahhitlerin duasını da alırsın. Pişman olmazsın.” diyerek bizi müşaviri Mustafa Yıldız bey’e yönlendirdi. Mustafa bey Kocaeli’nde önde gelen müteahhitlik firmalarının ve diğer bazı büyük mükelleflerin de mali müşavirliğini yapıyor. Mustafa bey de “Siz Aydın beyin dediği gibi çok harika işler yapmışsınız. Şu şu şu konular çok önemli siz başlayın biz de destek oluruz” diyerek bizleri cesaretlendirdiler.

izostil

PİR yazılımının İlk müşterisi Demirok Mühendislik Mekanik firma yetkilisi Sn. Muhammed Çalışkan bey oldu. O da ilk versiyon çıktığında “Sedat bey firmanızı araştırdık, olumlu referans aldık ve birlikte yazılımı geliştirmek üzere yola çıktık. sonunda biz Anadol beklerken Mercedes verdiniz. Elinize, beyninize sağlık” dediler.

PİR prototipi bitti, sıra ismine geldi…

PİR bitti, çeşitli isim önerileri çıkardık ve Aydın beye sorduk öncelikle. Hiç birini beğenmedi ve “Bu yazılımın adı Pir, Hz. Pir olsun. İnsanların duasını alasınız ve bol da para kazanasınız, çünkü bu yazılımla insanlar karlarından zarara son verecekler, elindeki kaynakları koruyabilecekler, kazanacaklar ve de size kazandıracaklar, göreceksiniz, Yolunuz açık olsun, Allah utandırmasın” dediler. Bizde şirket ekibimizle PİR kurumsal çalışmalarına başladık. Tüm görseller ve sloganları hazırladık. “İşin Pir’i var.”, “Şantiye mi sizi yönetiyor? Siz mi Şantiye’yi yönetiyorsunuz?”, “Kardan zarara son!”, “Türkiye’nin ilk bulut müteahhitlik yazılımı”,….

Bu vesileyle Pir yazilimimizin isim babası ve 2011 de teşvikleriyle, önerileriyle yazılmasina vesile olan Izostil Insaat kurucu ortağı Aydın Sarıoğlu beye ve yine Pir için öncülük eden ve sürekli YSM’ye destek veren mali müşavir Mustafa Yıldız beye de giyabinda çok teşekkürler. Allah işlerini ziyade etsin.

isin-pir-i-var

PİR nasıl bu kadar geniş alana hitap edebildi?

PİR ilk geliştirilirken Demirok dışında 16 firma ile de çalıştık. İnşaat ve bağlı sektörlerdi bunlar. Şu anda bizim PİR sitemizdeki YAPI Grubu dediğimiz firmalardı bunlar. Demirok kullanıp sistem iyice oturana kadar hiç satış yapmadık, bekledik. Ne zamanki Sinpaş GYO Bilgi İşlem Yöneticisi Hakan bey “Sedat bey son söylediğim konuları da tamamladınız. Artık PİR okeydir. İşin Pir’i oldu” dedikten sonra pazarlama ve satış faaliyetlerine başladık.Demirok sonrası 46 firmaya ve 2014 başında ise 76 firmaya Pir yazılımını satmamak üzere sunduk, görüş ve önerilerini aldık.Yazılacak ek modül ihtiyaçlarını çıkardık.

Pir artık çok geniş alanda çok küçük ve çok büyük organizasyonlara çok ekonomik fyatlarla modüler olarak sunulan bir bulut yazılım haline geldi.

Tüm dost ve müşterilerimize teşekkür eder. Kazancınız bol ve bereketli olsun temennisiyle işlerinizde, projelerinizde başarılar dileriz.

Sizin de Pir yazılımına ihtiyacınız var. Ne kadar farkındasınız ?

Saygılarımla,
YSM CEO
Sedat YAZICI, Bilgisayar Yük. Müh.
0533 320 03 52 | ysm@ysm.com.tr | https://www.pircloud.com
[vc_row_inner el_position=”last”] [vc_column_inner] [vc_button title=”Ürünlerimizi denemek için tıklayınız.” href=”https://www.pircloud.com/ucretsiz-deneyin//” color=”btn-warning” size=”wpb_regularsize” icon=”none” target=”_self” el_position=”first”] [vc_button title=”Detay ve satın alma için tıklayınız.” href=”http://www.ysm.com.tr/iletisim/” color=”btn-info” size=”wpb_regularsize” icon=”none” target=”_self” el_position=”last”] [/vc_column_inner] [/vc_row_inner]

HEMEN BAŞLA